У Білорусі  вже понад 350 політв'язнів

У Білорусі вже понад 350 політв'язнів

Укрінформ
Станом на 13 квітня у Білорусі визнані політичними в'язнями 354 людини.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє правозахисний центр «Весна».

Правозахисники також вимагають негайного звільнення ув'язненої правозахисниці Тетяни Гацури-Яворської.

Зазначається, що 5 квітня пройшов обшук у квартирі і на дачі у правозахисниці Гацури-Яворської, а також у Громадському об'єднанні "Звено", яе вона очолює.

Тетяна і ще чотири людини, що мають відношення до виставки "Машина дихає, а я - ні", присвяченій білоруським медикам і викликам, з якими вони зіткнулися за останній час, зокрема, пандемією COVID-19 і політизацією системи охорони здоров'я, були затримані і поміщені в СІЗО в Мінську.

Згодом стало відомо, що стосовно всіх п'ятьох відбулися суди в рамках адміністративної справи, і вони були визнані винними у непокорі законному розпорядженню або вимозі працівників правоохоронних органів.

До Гацури-Яворської також було застосовано адміністративну санкцію: штраф у розмірі 50 базових величин (15 300 грн). Однак Тетяну не було відпущено з приміщення СІЗО, її було затримано вже в рамках кримінальної справи і переведено в інший СІЗО у Мінську.

Як повідомлялося, у Білорусі з серпня 2020 року тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем було оголошено Олександра Лукашенка.

Читайте також: Білорусь звинуватила Польщу у порушенні авіапростору - Варшава заперечує

Режим застосовує проти демонстрантів жорстокі репресії і масово арештовує їх.

Легітимність режиму Лукашенка не було визнано ЄС, США, України та більшістю демократичних країн світу.

Фото: TUT.by

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-