Голуби-шпигуни та «акустичне кошеня»: ЦРУ розсекретило документи часів холодної війни

Голуби-шпигуни та «акустичне кошеня»: ЦРУ розсекретило документи часів холодної війни

Укрінформ
Центральне розвідувальне управління США розсекретило документи щодо використання тварин під час холодної війни з Радянським Союзом.

Як повідомляє BBC, гарно зарекомендували себе голуби-шпигуни.

Зазначається, що програма з вивчення і тренування тварин з’явилася в 1960-х роках, у 70-х вона отримала назву Tacana.

Програму розділили на три частини: перша займалася птахами, друга — дельфінами, третя — кішками та собаками.

Так, працівники ЦРУ пробували встановити на дельфінах спеціальні датчики для виявлення радянських підводних човнів, а також слідів радіоактивної або біологічної зброї. Також спецслужби вживляли у тіло котів шпигунський пристрій, цю програму називали «акустичне кошеня».

Під час дослідів над собаками спецслужби використовували електричні імплантати — таким чином вони намагалися керувати тваринами дистанційно.

Читайте також: В Естонії російського шпигуна посадили на 5 років

Воронів працівники ЦРУ навчили вставляти і витягати невеликі предмети з підвіконня. Одного разу цей спосіб навіть використали під час реальної місії — птаха успішно причепила пристрій для прослуховування, але з нього у підсумку не змогли отримати жодних даних.

Видання повідомляє, що найбільш успішними досліди виявилася із голубами. До них прикріпляли камери, налаштовані на автоматичне фотографування. Приблизно половина зі 140 фотографій виходила гарної якості — краще, ніж знімки тодішніх супутників.

На програму спецслужби витратили на програму 600 тисяч доларів.

Фото: GETTY IMAGES.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-