Війна в Афганістані: США і

Війна в Афганістані: США і "Талібан" почали черговий раунд мирних переговорів

Укрінформ
Представники Сполучених Штатів Америки та «Талібану» відновили мирні переговори, метою яких є завершення 18-річної війни в Афганістані.

Про це пише "Радіо Свобода".

Дев’ятий раунд мирних переговорів стартував 22 серпня у столиці катару Досі.

Член «Талібану» заявив, що американський посланець Залмай Халілзад, який веде переговори з представниками радикального руху від минулого року, 21 серпня зустрівся віч-на-віч із головним переговорником талібів Муллою Абдулом Гані Барадаром. Планується, що Халілзад вирушить до Кабула, щоб «повідомити провідним афганським лідерам про мирну угоду, а потім доопрацювати декларацію про припинення війни в Афганістані».

Читайте також: “Талібан” з США пішли на мирову в Афганістані, а Кабул – не спитали

Попередні раунди переговорів між США і «Талібаном» зосереджувалися, зокрема, на виведенні американських військ, припиненні вогню, подальших переговорах всередині Афганістану і гарантіях талібів про непідтримку терористичних груп.

Досі «Талібан» відмовлявся вести переговори з прозахідним урядом в Кабулі, називаючи його «маріонетковим».

Вашингтон заявляв, що прагне укладення мирної угоди до 1 вересня.

Читайте також: ООН: Липень в Афганістані став найсмертоноснішим місяцем за останні два роки

Нагадаємо: таліби контролюють або ведуть збройну боротьбу приблизно на половині території Афганістану. Це найбільша підконтрольна цьому рухові територія від 2001 року, коли міжнародна коаліція під проводом США витіснила цю групу від влади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-