Європа сьогодні вшановує пам’ять жертв тероризму

Європа сьогодні вшановує пам’ять жертв тероризму

Укрінформ
Сьогодні Європейський день пам’яті жертв тероризму.

Сьогодні європейці вшановують пам’ять усіх тих, хто загинув у результаті терактів як у Європі, так і в усьому світі, а також висловлюють підтримку тим, хто втратив своїх близьких, рідних, знайомих, хто живе в суспільстві з важкими психічними і фізичними травмами – наслідками трагічних подій.

Цей день проголошено на пропозицію депутатів Європарламенту у пам’ять про жертви теракту в Мадриді 11 березня 2004 року. Тоді в результаті серії наймасштабніших в історії Іспанії терористичних актів на одній із залізничних станцій загинула 191 людина, понад 2000 осіб були поранені. Серед жертв були і 50 іноземців, представники 16 держав.

Читайте також: Латвія закликала Європу об'єднатися для протистояння Росії
Як з’ясувалося, теракт скоїли міжнародні терористи – вихідці з країн Північної Африки, щоб помститися Іспанії за участь у війні в Іраку.

Загалом починаючи з 2004 року в Європі в результаті терактів загинули близько 700 людей. Найбільшими терактами, крім мадридського, були: терористичні акти у Норвегії 22 липня 2011 року — 77 жертв; розстріл людей у Парижі та його передмісті 13 листопада 2015 року - 137 жертв; наїзд водієм вантажівки на натовп людей на набережній у Ніцці 14 липня 2016 року - 87 загиблих.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-