Екс-кардинала США виключили з духовенства через секс-скандал

Екс-кардинала США виключили з духовенства через секс-скандал

Укрінформ
Колишній американський кардинал Теодор Маккеррік був виключений з римсько-католицького духовенства на тлі висунутих проти нього обвинувачень в сексуальному насильстві над неповнолітніми.

Про це заявили у Ватикані, повідомляє Reuters.

«Опальний колишній кардинал США Теодор Маккеррік був виключений з римсько-католицького духовенства після висунутих проти нього обвинувачень, що включають сексуальне насильство над неповнолітніми», - йдеться в повідомленні.

Маккеррік, який в липні став першим римо-католицьким прелатом, який втратив звання кардинала за останні 100 років, тепер також став найвпливовішою церковною фігурою, яку виключили з духовенства.

Читайте також: Посла Ватикану в Парижі звинувачують у сексуальному домаганні

Про позбавлення Маккерріка духовного сану було оголошено напередодні зустрічі у Ватикані глав національних католицьких церков для обговорення глобальної кризи сексуального насильства на наступному тижні.

Маккеррік оскаржив рішення, проте воно залишилося в силі. Папа Франциск заявив, що подальша апеляція у справі Маккерріка дозволена не буде.

Обвинувачення проти екс-кардинала датуються десятиліттями тому, коли він тільки піднімався на вершину церковної ієрархії США. Він публічно відповів тільки на одне з обвинувачень, заявивши, що «абсолютно не пам'ятає» передбачуваного випадку сексуального насильства над 16-річним хлопчиком більше 50 років тому.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-