Сербія хоче скликати надзвичайну сесію Радбезу ООН через Косово

Сербія хоче скликати надзвичайну сесію Радбезу ООН через Косово

Укрінформ
Сербія вимагає скликати надзвичайну сесію Ради безпеки ООН через рішення парламенту Косова про перетворення сил безпеки в регулярну армію.

Як повідомляє "Радіо Свобода", про це у зверненні до громадян увечері 14 грудня заявив президент Сербії Александар Вучич.

Вучич наголосив, що Сербія спроможна захистити сербів у Косові, не уточнюючи, який захист має на увазі. Він переконаний - «зовсім ясна річ», що рішення косовського парламенту було ухвалене за згодою Сполучених Штатів Америки, Великої Британії й Німеччини.

Перед виступом на телебаченні Вучич прийняв посла Росії в Белграді Александра Чепуріна, який заявив, що передав сербському президентові повідомлення з Москви.

Читайте також: Косово створює власну армію

Речник миротворчих сил у Косові (КФОР) Вінченцо Грасо заявив, що ці сили гарантують безпеку й захищають всіх громадян. За його словами, Північноатлантичний альянс винесе відповідні висновки у звʼязку з рішенням парламенту Косова.

Як раніше повідомляв Укрінформ, парламент Косова затвердив створення національної армії. 14 грудня він схвалив закон про створення повноцінної армії, всупереч протестам Сербії, автономним краєм якої ця країна була до 2008 року. Голосування щодо перетворення сил надзвичайного реагування на професійну армію було майже одностайним, його бойкотували законодавці, що представляють сербську меншину чисельністю 120 тисяч людей (у цілому населення Косова, за даними 2017 року, становить 1 мільйон 920 тисяч людей).

Читайте також: У Сербії заявили, що можуть ввести війська у Косово

Сполучені Штати підтримують дії Косова, але водночас намагаються заспокоїти опонентів створення армії, вказуючи, що цей процес триватиме багато років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-