У парламенті Австралії хочуть заслухати Цукерберга

У парламенті Австралії хочуть заслухати Цукерберга

698
Ukrinform
Парламент та уряд Австралії збираються запросити керівника Facebook Марка Цукерберга для дачі пояснень щодо передачі персональних дані австралійських користувачів соцмережі китайському концерну Huawei.

Про це повідомляє телекомпанія SBS.

“Для нас абсолютно неприйнятно, щоб Facebook приховано передавала персональні дані Huawei. Ми хочемо дізнатися, чому Цукерберг це дозволяв, і, якщо буде потрібно, ми запросимо його виступити на відкритих слуханнях, він повинен пояснити це перед нашим комітетом і австралійським народом”, - заявив заступник голови об'єднаного комітету з розвідки і безпеки обох палат федерального парламенту Австралії Ентоні Бірн.

При цьому законодавець наголосив, що користувачами Facebook є 15 млн австралійців за чисельності населення Австралії понад 24 млн осіб.

Читайте також: Макрон і Цукерберг провели зустріч у Парижі

У свою чергу голова австралійського уряду Малкольм Тернбулл зауважив, що соціальні мережі швидко стали “домінуючими в усіх сенсах” у житті людей, відтак важливим є те, щоб користувачі знали, як використовуються їхні дані.

“Звичайно, існує неабияке занепокоєння стосовно Facebook - через конфіденційність. Тому я б хотів, щоб представник Facebook прийшов і дав свідчення перед нашими парламентськими комітетами. І звичайно, нам би хотілося бачити боса (компанії Facebook)”, - сказав прем’єр.

Як відомо, у березні цього року компанія Facebook опинилася в центрі гучного скандалу після публікацій ЗМІ про передачу даних соцмережі компанії Cambridge Analytica. За різними оцінками, йдеться про персональні дані приблизно 87 млн користувачів. У квітні Цукербергу довелося виступити на двох слуханнях у Конгресі США. Підприємець запевнив американських законодавців, що надалі в його компанії будуть дбайливіше поводитися з особистими даними користувачів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-