Офіційна Молдова візьме участь в урочистостях до 100-річчя об'єднання з Румунією

Офіційна Молдова візьме участь в урочистостях до 100-річчя об'єднання з Румунією

Укрінформ
Офіційна делегація представників парламенту і уряду Молдови 27 березня візьме участь в урочистому засіданні парламенту Румунії, присвяченому 100-річчю входження Молдови (територія між Прутом і Дністром) до складу румунської держави.

Делегацію очолить спікер парламенту Молдови Андріан Канду, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в РМ.

«До складу делегації ввійдуть представники Демократичної партії, Європейської Народної партії та Ліберально-Демократичної партії», - зазначив на брифінгу у Кишиневі молдавський спікер.

За його словами, Ліберальна партія Молдови на чолі з Міхаєм Гімпу, що виступає за об'єднання з Румунією, з незрозумілих причин відмовилася їхати до Румунії.

Під час урочистого засідання Канду виступить з вітальною промовою перед депутатами обох палат румунського парламенту.

Читайте також: Прихильники об'єднання Молдови з Румунією готують мітинг у Кишиневі

У парламентських урочистостях візьмуть участь президент Румунії Клаус Йоганніс, румунський прем'єр Віоріка Денчіле, а також представники Королівського дому Румунії на чолі з наслідною принцесою Маргаретою.

Згідно з історичними даними, 27 березня 1918 року депутати Державної ради (Сфатул Церій) Молдавської Демократичної Республіки одностайно проголосували за входження країни (територія між Прутом і Дністром) до складу Румунії. Молдова перебувала у складі Румунії до 1940 року, коли після ультиматуму СРСР румунська армія і жандармерія залишили територію між Прутом і Дністром, а 2 серпня того ж року була утворена Молдавська РСР.

У серпні 1991 року депутати парламенту Молдови прийняли Декларацію про незалежність і про вихід зі складу СРСР.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-