Прем'єр Іраку закликає світ знищити

Прем'єр Іраку закликає світ знищити "сплячі" осередки терористів

Укрінформ
Прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді заклика міжнародну спільноту не розслаблятися на тлі успіхів боротьби з ІДІЛ і посилити боротьбу з дрібнішими терористичними угруповуваннями.

Про це він заявив на Мюнхенській конференції з безпеки, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми закликаємо міжнародне співтовариство мобілізувати зусилля по боротьбі з тероризмом і так званими сплячими осередками бойовиків. Це дуже небезпечна структура, ми не допоможемо дозволити їй захопити жодного клаптика іракської землі, ми повинні покласти край її діяльності", - заявив аль-Абаді. 

Він підкреслив, що не можна зберегти "інкубатори тероризму" на іракській території. Навіть якщо терористів мало, вони все одно прагнутимуть організовувати свої атаки, сказав прем'єр.

Читайте також: Меттіс закликає Анкару зосередитися на боротьбі з ІДІЛ

Перемога над ІДІЛ в Іраку стала можливою, за його словами, у тому числі й тому, що вперше іракська армія вела бойові дії разом з курдами-пешмерга, раніше ці сили воювали один проти одного. 

В цілому, запевнив прем'єр, Ірак об'єднався, хоча стояв на межі розколу, зумів об'єднати іракський народ, включаючи всі конфесії. Тепер країна готова розвивати добрі відносини з дружніми країнами на основі принципів поважання національного суверенітету, невтручання у внутрішні справи один одного, гарантування інтересів народів і країн. 

Іракський політик, як і багато інших, закликав не ототожнювати терористичну ідеологію та іслам. Ця ідеологія забрала життя багатьох мусульман, нагадав він. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-