Прокурор вимагає для обвинуваченого у паризьких терактах 20 років в'язниці

Прокурор вимагає для обвинуваченого у паризьких терактах 20 років в'язниці

Укрінформ
Бельгійський прокурор вимагає покарати обвинуваченого у паризьких терактах 2015 року Салаха Абдеслама ув’язненням на термін 20 років.

Про це оголосила федеральний прокурор Катлен Гросіан у перший день судового процесу, що розпочався у понеділок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Максимальне покарання у 20 років ув'язнення бельгійська прокуратура вимагає для самого Абдеслама, а також його спільника Софієна Айрі, за вчинення збройного опору поліції під час їхнього затримання у Брюсселі восени 2015 року. Участь у скоєнні Абдесламом терористичної атаки у листопада 2015 року у Парижі бельгійським судом не розглядається, адже є у компетенції французької судової системи.

Прокурор також вимагає визначити строк у 13 років, упродовж яких підозрювані у тероризмі мають бути позбавлені громадянських і політичних прав.

Читайте також: Паризькі теракти: обвинувачений відмовляється говорити в суді

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 5 лютого, у Брюсселі розпочався суд над головним обвинувачуваним у паризьких терактах 2015 року Салахом Абдесламом. Тоді внаслідок терактів загинули 130 людей.

Абдеслам – єдиний терорист-смертник, який залишився живим після паризьких терактів 2015 року. Він не привів у дію свій пояс шахіда, а втік у Бельгію, де тривалий час переховувався у родичів та друзів.

В цілому мережа терористів ІДІЛ, до якої належав Абдеслам, убила 162 людини у двох європейських столицях – Парижі та Брюсселі. Поплічники Абдеслама організували теракти в метро та аеропорту Брюсселя в березні 2016 року, через кілька днів після того, як він був затриманий поліцією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-