Новий рік у Румунії почався з протестів

Новий рік у Румунії почався з протестів

Укрінформ
Сотні жителів румунської столиці протестували в понеділок, 1 січня, перед будівлею уряду країни.

Маніфестанти вимагали скасування поправок до системи правосуддя і дострокових парламентських виборів, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Учасники акції протесту тримали в руках транспаранти з написами «Правосуддя, а не корупція», «Соціал-демократична партія – червона чума Румунії», «Вимагаємо дострокових парламентських виборів!».

Маніфестанти зібралися на акцію протесту через соціальні мережі, а слоганом першого в 2018 році протесту став заклик «Бухарест каже «НІ!» змінам у системі правосуддя!».

Читайте також: У Румунії пропонують звільнити чиновників від кримінальної відповідальності за корупцію

Як повідомляв Укрінформ, у 2017 році всією Румунією прокотилася хвиля масових акцій протесту, учасники яких вимагали від правлячої Соціал-демократичної коаліції відмовитися від внесення поправок до чинної системи правосуддя. Маніфестанти переконані, що поправки підривають засади незалежного правосуддя.

Свою стурбованість у цьому зв'язку висловили і представники Євросоюзу і США.

Читайте також: Більшість румун вважають, що країна рухається у неправильному напрямку

Згідно з внесеними вже поправками, президент країни позбавлений права призначати суддів і прокурорів, а спеціальне управління по боротьбі з порушеннями у судовій системі передається в підпорядкування Вищої Ради магістратури (до цього Управління підпорядковувалося президенту).

Наразі в парламенті Румунії знаходиться законопроект, згідно з яким всі високопоставлені державні чиновники - президент, депутати парламенту та члени уряду - звільняються від кримінальної відповідальності за корупційні дії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-