Трамп і Путін обговорили Сирію на короткій зустрічі у В'єтнамі

Трамп і Путін обговорили Сирію на короткій зустрічі у В'єтнамі

Укрінформ
Попри заяву Білого дому про те, що офіційна зустріч між Дональдом Трампом і Володимиром Путіним у В'єтнамі не планується, президенти все ж мали змогу провести нетривалу розмову, під час якої обговорили, зокрема, сирійське врегулювання. 

Про це йдеться в офіційній заяві Державного департаменту США, оприлюдненій у суботу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу. 

"Президент Трамп і президент Путін, зустрічаючись сьогодні в кулуарах конференції АТЕС в Данангі (В'єтнам), підтвердили свою рішучість у перемозі над ІДІЛ в Сирії. Вони висловили задоволення успішним посиленням американсько-російської взаємодії щодо уникнення конфліктів між військовими професіоналами США та Росії, що значно збільшило втрати ІДІЛ на полі бою протягом останніх місяців", - зазначається в документі.

Сторони погодилися підтримувати відкритими канали комунікації між військовими відомствами до остаточної поразки ІДІЛ. Крім того, була підтверджена важливість деескалації в Сирії, забезпечення режиму припинення вогню, безперешкодної гуманітарної допомоги та створення умов для політичного врегулювання.

"Президенти погодилися, що військового рішення конфлікту в Сирії немає. Вони підтвердили, що остаточне політичне врегулювання конфлікту має бути досягнуто в рамках Женевського процесу", - підкреслюється в документі. Це передбачає, в тому числі, конституційну реформу в Сирії та проведення чесних і відкритих виборів під спостереженням ООН. При цьому обидва лідери закликали всі держави-члени ООН збільшити внесок забезпечення гуманітарних потреб в Сирії протягом найближчих місяців.

Читайте також: Трамп і Путін замість офіційної зустрічі потиснули один одному руки

Трамп зазначив, що успішне виконання досягнутих домовленостей "дозволить зберегти тисячі життів".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-