Росія відмовляється визнавати в ООН, що КНДР запустила міжконтинентальну ракету

Росія відмовляється визнавати в ООН, що КНДР запустила міжконтинентальну ракету

1479
Ukrinform
Російська делегація в ООН наполягає, що режим Північної Кореї провів запуск не міжконтинентальної балістичної ракети, а ракети середнього радіусу дії, та пропонує внести відповідні правки у заяву для преси Ради Безпеки ООН, ініційовану США.

Росію в цьому питанні підтримав Китай, повідомили власному кореспонденту Укрінформу джерела в ООН, обізнані в ситуації.

"Американська делегація запропонувала проект заяви для преси РБ ООН, у тексті якого сказано, що Радбез засуджує запуск КНДР міжконтинентальної балістичної ракети. Росіяни, посилаючись на дані свого міністерства оборони, внесли пропозицію замінити термін "міжконтинентальна" на "ракету середньої дальності", - повідомило джерело.

У проекті заяви для преси, зокрема, йдеться, що Рада Безпеки провела екстрену зустріч, реагуючи на останнє ракетне випробування режимом КНДР, що порушує одразу сім резолюцій Радбезу. При цьому підкреслюється, що це становить загрозу міжнародному миру та безпеці.

Крім того, в проекті документа наголошується, що з огляду на численні попередження на адресу Пхеньяна, члени Ради Безпеки ООН готові негайно розпочати роботу над посиленням обмежувальних заходів проти Північної Кореї.

Читайте також: Росія виступила проти нових санкцій стосовно КНДР

Китайська сторона, зі свого боку констатувала, що, з урахуванням позиції Росії, Радбез не має необхідного консенсусу для затвердження документа та запропонувала прибрати з тексту слово "міжконтинентальна". Заява для преси РБ ООН має бути узгоджена до ранку п'ятниці за Вашингтонським часом. Якщо сторони не дійдуть консенсусу, документ просто буде заблокований.

Напередодні Сполучені Штати після екстреного засідання в Білому домі та вивчення даних розвідки озвучили чітку позицію, що Північна Корея дійсно провела випробування саме міжконтинентальної балістичної ракети. Тому таке визначення є принципово важливим для Вашингтона зараз, який до того ж пригрозив Пхеньяну застосуванням силового сценарію.

Водночас, позиція Москви, яка суперечить лінії Сполучених Штатів, може бути спрямована для посилення власних переговорних позицій між президентами Трампом і Путіним, запланованих у п'ятницю на саміті G-20 у німецькому Гамбурзі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-