У російській колонії помер засуджений у справі про вбивство Політковської

У російській колонії помер засуджений у справі про вбивство Політковської

1564
Ukrinform
У виправній колонії № 5 в Вологодській області РФ помер Лом-Алі Гайтукаєв, засуджений за обвинуваченням у причетності до вбивства російської журналістки Анни Політковської.

Про це повідомляє у вівторок «Кавказский Узел».

«В ВК-5 УФСІН РФ по Вологодській області, відомій як «Вологодський п'ятак», помер Лом-Алі Гайтукаєв, засуджений за обвинуваченням у причетності до вбивства Анни Політковської», - йдеться в повідомленні.

9 червня 2014 року суд виніс вирок у справі про вбивство оглядача «Нової газети» Анни Політковської. На лаві підсудних знаходилися четверо уродженців Чечні і колишній співробітник МВС. Лом-Алі Гайтукаєв, за даними слідства, створив злочинне угруповання, і Рустам Махмудов, визнаний виконавцем вбивства, були засуджені до довічних термінів. Іншим підсудним призначено покарання від 12 до 20 років позбавлення волі. Рішення суду грунтувалося на обвинувальному вердикті колегії присяжних.

Як заявив племінник засудженого Темірлан Гайтукаєв, його родича в колонії били. Він пояснив, що приїжджав на побачення у «Вологодський п'ятак» і бачив гематоми по всьому тілу.

«Але дядько тоді сказав, що синці - це нічого страшного, пройдуть. Але його сильно били по печінці і по нирках», - сказав Темірлан Гайтукаєв.

За фактом побиття Гайтукаєва у 2015 році захист намагався порушити справу, розповіла адвокат Лом-Алі Гайтукаєва Олена Харіоновська. «Але нам було в цьому відмовлено, суд мотивував це тим, що факт застосування фізичної сили не доведений, і тому немає складу злочину», - розповіла вона.

Однак, додала адвокат, незабаром після рішення суду - 3 листопада 2015 року - Гайтукаєва помістили до лікувального закладу в зв'язку з різким погіршенням стану здоров'я.

«Лікарі визнали його інвалідом другої групи, йому крім усього іншого було поставлено діагноз цироз печінки. Йому було дозволено додаткове харчування. Ті продукти, які йому були приписані лікарями, я купувала і приносила Гайтукаєву - гроші для цього надсилали родичі», - розповіла Харіоновська.

Вона також сказала, що в лікарню приїжджали московські лікарі, які підтвердили діагноз, поставлений вологодськими лікарями. «Вони також сказали, що прогноз несприятливий, медицина тут безсила», - розповіла Харіоновська.

Вона зазначила, що згідно зі ст. 81 КК РФ хвороба Гайтукаєва входила в перелік тих захворювань, які можуть послужити підставою для звільнення від покарання.

«Ми підготували клопотання про його звільнення, посилаючись на ст. 81 КК РФ. А в суботу (10 червня) він помер», - сказала адвокат. За її словами, сьогодні, 13 червня, тіло Гайтукаєва видадуть родичам для транспортування його в Чечню, де його буде поховано на родовому цвинтарі.

Як сказала адвокат Тетяна Окушко, яка готувала скаргу Лом-Алі Гайтукаєва до Євросуду про порушення в ході судового процесу, позивачами в Євросуді будуть його найближчі родичі.

Анну Політковську, яка публікувала матеріали про Північний Кавказ, було убито в Москві 7 жовтня 2006 року. Мосміськсуд розглядав справу повторно після розпуску першої колегії присяжних. Підсудні своєї провини не визнавали.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-