Майже 25 тисяч дітей-біженців у Європі - без своїх сімей

Майже 25 тисяч дітей-біженців у Європі - без своїх сімей

Укрінформ
У Європі сьогодні майже 25 тисяч дітей- біженців знаходяться без сімей.

Статистику дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ наводить німецький портал новин телекомпанії ARD Tagesschau.

"Близько 65 тисяч біженців і мігрантів у південно-східній Європі чекають возз'єднання з сім'ями у Європі. Особливо важка ситуація склалася з дітьми, яких, за оцінкою ЮНІСЕФ, налічується 24 тис. 600", - йдеться у повідомленні.

Місцями їхнього скупчення стали Греція, Болгарія, Угорщина. Головна їхня надія наразі - знову побачити рідних. Це проте неможливо після перекриття Балканського маршруту.

"Незважаючи на те, що їхнім законним правом є возз'єднання з сім'ями, які опинилися у кінцевих пунктах призначення, у західноєвропейських державах, таких як Німеччина і Швеція, більшість із цих застряглих шукачів притулку не знають, коли зможуть продовжити свою подорож. Багато матерів і діти місяцями і навіть роками не бачили чоловіків та батьків, які раніше них зробили спробу дістатися до ЄС і облаштуватися там", - наводить ЗМІ слова регіонального директора ЮНІСЕФ Афшана Хана. Він звертає увагу на те, що така ситуація, страх і невизначеність, загрожують серйозними емоційними проблемами у майбутньому.

За даними ЮНІСЕФ, розгляд запиту на возз'єднання сім'ї біженців може тривати від 10 місяців до 2 років. До того ж, багато залежить від законодавства окремих країн. 

У 2016 році тільки у Греції було подано 5 тисяч таких прохань, 700 з яких - від дітей. По 1107 було прийнято позитивне рішення. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-