Викрадений у Молдові банківський мільярд відмивали через два латвійські банки - KROLL

Викрадений у Молдові банківський мільярд відмивали через два латвійські банки - KROLL

Укрінформ
Детективи американської компанії KROLL оприлюднили дані про причетність 75-ти компаній, наближених до так званої групи компаній Ілана Шора (мер молдавського міста Оргєєв), до розкрадання понад 600 мільйонів доларів з банківської системи Молдови.

Згідно з оприлюдненими даними, фінансові кошти у розмірі понад 600 мільйонів доларів виводилися з країни через два латвійські банки, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Молдові.

На думку авторів детективного розслідування про розкрадання фінансових коштів, кошти відмивалися в період з 2012 по 2014 роки (в ті роки Ілан Шор був головою наглядової ради збанкрутілого Ощадбанку Молдови).

Детективи KROLL заявили також про готовність приступити до повернення грошових коштів у Молдову, однак цей процес займе, за їх словами, щонайменше два роки.

Раніше Генеральна прокуратура Молдови ініціювала близько 40 кримінальних справ за фактом розкрадання з банківської системи країни понад мільярда доларів, що призвело до банкрутства трьох найбільших банків Молдови - Ощадбанку, Соціального банку і «Unibank». Багато фігурантів кримінальних справ отримали різні строки ув'язнення, а мер міста Оргєєв, бізнесмен Ілан Шор перебуває під домашнім арештом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-