У Новій Зеландії ріку визнали юридичною особою після 170-річного судового процесу

У Новій Зеландії ріку визнали юридичною особою після 170-річного судового процесу

Укрінформ
Ріка племені маорі Вангануї (Ті Ава Тупу мовою маорі – Ред.) у Новій Зеландії стала першою у світі водоймою, якій надали статус живої істоти.

Про це повідомляє видання New Zealand Hereald.

«Ті Ава Тупу матиме свою власну правову ідентичність з усіма правами, обов'язками і зобов'язаннями юридичної особи», - повідомив Кріс Фінлейсон, який вів переговори з надання річці статусу юридичної особи.

За його славами, надати природному ресурсу статус юридичної особи не є чимось особливим у порівнянні з наданням такого статусу сімейним трастовим фондам, компаніям або об'єднаним громадам.

Річка Вангануї або як її ще називають Ті Ава Тупу, знаходиться на Північному острові Нової Зеландії i має особливе духовне значення для народу маорі, який визнає річку частиною себе, відповідно до постулату: «Я - ріка, ріка – це я». Саме тому вплив людини і влади на річку викликав величезну стурбованість корінного народу.

Новий статус ріки є унікальним у світі, оскільки передбачає надання їй прав і обов'язків, передбачених правовим статусом юридичної особи. 

Після ухвалення парламентом Нової Зеландії законопроекту про статус ріки вона може бути представленою в суді через офіційних представників, одного з яких призначатиме народ маорі, а іншого - новозеландська влада. 

Судовий процес щодо статусу ріки тривав 170 років. Судові витрати становили мільйон новозеландських доларів.

Фото: New Zealand Hereald

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-