У Косові хочуть створити регулярну армію

У Косові хочуть створити регулярну армію

826
Ukrinform
Президент Косова Хашим Тачі звернувся до парламенту країни з пропозицією перетворити сили безпеки країни на регулярну армію. 

У поданому 7 березня законопроекті йдеться, що«перетворення Сил безпеки Косова на армію є нормальним кроком суверенної і незалежної держави», інформує Радіо Свобода.

«Така правова ініціатива, спрямована на захист територіальної цілісності і суверенітету, збереження миру і захист» Косова, водночас сприятиме регіональному «миру і стабільності», - зазначив Тачі.

План президента Косова потребує двох третин голосів депутатів парламенту, це вимагатиме підтримки з боку законодавців, які є сербами за національністю. Тачі визнав, що етнічна сербська меншина Косова виступає проти його пропозицій.

Натомість заступник прем’єр-міністра Косова, серб Бранимир Стоянович заявив, що зміна мандату Сил безпеки країни буде неконституційною і що сербські представники вимагатимуть поваги до положень конституції, які регулюють ці питання. Стоянович додав, що Тачі не обговорював свої ідеї з етнічними сербськими лідерами.

Фото: EPA

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>