В Македонії демонстранти вимагали не надавати албанській офіційного статусу

В Македонії демонстранти вимагали не надавати албанській офіційного статусу

Укрінформ
Кілька тисяч людей увечері 27 лютого протестували в столиці Македонії Скоп’є проти політичної угоди, яка гарантувала б ширше використання албанської мови в етнічно розділеній країні.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Рух, який називає себе "За об’єднану Македонію" поширив у соціальних мережах заклики вийти на вулиці і протестувати проти цієї угоди. Більшість демонстрантів становили симпатики консервативної партії "ВМРО-ДПМНЕ" ("Внутрішня македонська революційна організація – Демократична партія за македонську національну єдність")", - йдеться у повідомленні.

Протестувальники пройшли від урядової будівлі до будівлі парламенту в Скоп’є, вигукуючи "Це не пройде!", співаючи македонські народні пісні, а також тримаючи плакати з написами "Ні білінгвізму" та "Це наша червона лінія".

Протести відбулися після того, як лідер соціал-демократів Зоран Заєв заявив про підтримку формування нового уряду трьома етнічними албанськими партіями. Ці партії поставили підтримку коаліційного уряду під керівництвом Заєва в залежність від ухвалення закону, який передбачає розширення меж використання албанської мови в Македонії.

Албанська нині є офіційною мовою лише в тих місцях, де албанці становлять понад 20% населення.

Фото: Радіо Свобода

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-