Прем’єр Польщі назвала Туска відповідальним за кризу в Європі

Прем’єр Польщі назвала Туска відповідальним за кризу в Європі

Укрінформ
Прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло розкритикувала президента Європейської ради Дональда Туска за лист, адресований європейським лідерам, і назвала його відповідальним за нинішню кризу у Європі.

Про це вона заявила під час прес-конференції у Варшаві, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Я не погоджуюся з тим, про що пише Дональд Туск у цьому листі. Моя переконаність міцнішає з огляду на той факт, що Дональд Туск є представником тих політичних еліт, які призвели до серйозних кризових явищ у Євросоюзі”, - заявила Шидло.

Вона додала, що в листі Туск жодним чином не згадав про те, що діється в ЄС, про намір Великої Британії вийти з Євросоюзу та про необхідність реформ для розвитку Спільноти.

На думку польського прем’єр-міністра, лист свідчить про те, що чинний президент Євроради не хоче жодних змін у ЄС, а “бажає зберегти нинішню політичну й економічну систему, яка довела Євросоюз до серйозної кризи”.

Як повідомляло агентство, у листі Туска главам-держав та урядів країн-членів ЄС напередодні неформального саміту європейських лідерів 3 лютого на Мальті йдеться, зокрема, про загрози для Спільноти з боку Китаю, Росії, а також непередбачуваність дій нової адміністрації президента США.

Крім того, загрозами для Євросоюзу Туск назвав антиєвропейські настрої, націоналізм, ксенофобію та популізм певної частини європейської еліти.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-