Білий дім анонсував швидкі звільнення в’язнів Гуантанамо

Білий дім анонсував швидкі звільнення в’язнів Гуантанамо

Укрінформ
У Білому домі США заявили, що вже найближчим часом очікують на оголошення про додаткові передачі в’язнів із в’язниці на базі Гуантанамо до інших країн.

Як заявив речник Білого дому Джош Ернест, це має статися до завершення президентського терміну Барака Обами 20 січня, пише "Радіо Свобода".

Ця заява пролунала через кілька годин після того, як обраний майбутній президент Дональд Трамп, що обійме посаду 20 січня, заявив про неприпустимість, на його думку, звільнення в’язнів Гуантанамо.

Як написав Трамп у твітері, «ці люди надзвичайно небезпечні, і їх не можна випускати назад на поле бою».

Минулого місяця засоби інформації цитували неназване джерело в нинішній адміністрації США, що Обама планує перевести з Гуантанамо до 18 в’язнів – майже третину з тих, кого досі тримають у таборі утримання на військово-морській базі США в бухті Гуантанамо на орендованій частині території Куби.

Нагадаємо: цей табір створили як військову в’язницю ще 2002 року, за адміністрації президента Джорджа Буша, з метою тримати там підозрюваних у тероризмі поза межами США, а отже, й поза правовим полем США, – в першу чергу взятих у полон під час війни в Афганістані та інших підозрюваних чи звинувачуваних у причетності до ісламістської мережі «Аль-Каїда». Ув’язнені були названі «ворожими бійцями» і не забезпечені правами, які застосовуються до в’язнів у США.

Більшість в’язнів Гуантанамо перебувають у неволі без висунення звинувачень чи суду, що спричинило міжнародне засудження такої практики.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-