Вибори президента Молдови: найактивніше голосують в Італії, Румунії, РФ і Франції

Вибори президента Молдови: найактивніше голосують в Італії, Румунії, РФ і Франції

1467
Ukrinform
На закордонних виборчих дільницях, де громадяни Молдови голосують у другому турі президентських виборів, найактивніше йде голосування в Італії, Румунії, Франції і Росії.

Про це з Центрвиборчкому Молдови повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«До цієї години найактивніше голосують представники молдавської діаспори, що проживають в Італії (проголосували більше ніж 13 тисяч виборців), Румунії (більше ніж 5 тисяч громадян), Росії (понад 4-х тисяч) і Франції (близько 3-х тисяч виборців)», - повідомила глава Центрвиборчкому Аліна Руссу.

Згідно з представленими даними, явка в другому турі президентських виборів станом на 13.00 годин становить 29,8% (більше ніж 860 тисяч виборців).

Найвища явка була зареєстрована в селі Покровка Дондюшанського району Молдови, де проголосували понад 63% громадян, а найнижча – в одному з сіл Кантемірського району на півдні країни, де проголосувало трохи більше ніж 20% громадян.

Як повідомляв Укрінформ, в неділю, 13 листопада, в Молдові проходить другий тур президентських виборів: на посаду голови держави претендують голова Партії соціалістів Ігор Додон і єдиний кандидат від правих сил, лідер партії «Дія і солідарність» Майя Санду.

Згідно з результатами першого туру виборів, за Додона проголосували більше ніж 48% виборців, а за Санду - близько 38% виборців.

Це перші з 1996 року всенародні вибори президента. З 2001 по 2009 роки главу держави обирав парламент. Навесні 2016 року Конституційний суд Молдови виніс вердикт про повернення до процедури всенародного обрання президента.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-