У Туреччині затримали суддю трибуналу ООН

У Туреччині затримали суддю трибуналу ООН

1736
Ukrinform
В ООН повідомили про затримання в Туреччині судді одного з міжнародних трибуналів Організації Об’єднаних Націй, що є турецьким громадянином, незважаючи на його міжнародний дипломатичний імунітет.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

"Суддя Айдин Сефа Акай був затриманий іще 21 вересня у зв’язку зі звинуваченнями, пов’язаними з невдалою липневою спробою перевороту в Туреччині", - повідомив Теодор Мерон, президент Міжнародного залишкового механізму для кримінальних трибуналів.

Цей судовий орган ООН має закінчити недовершені справи Міжнародних кримінальних трибуналів у справах колишньої Югославії і у справах Руанди, мандати яких уже завершилися.

Айдин Сефа Акай був членом палати з п’яти суддів, яка мала переглянути вирок колишньому міністрові планування Руанди Огюстенові Нгірабатваре. Міжнародний кримінальний трибунал у справах Руанди засудив його до 30 років позбавлення волі, визнавши винним у заохоченні, підбурюванні, сприянні і виправданні геноциду 1994 року в цій країні, в перебігу якого екстремісти з лав народу хуту вбили понад 800 тисяч представників народу тутсі, а також поміркованих хуту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-