У Брюсселі розповіли про контрабанду вугілля з окупованого Донбасу до Європи

У Брюсселі розповіли про контрабанду вугілля з окупованого Донбасу до Європи

Укрінформ
У Брюсселі українські журналісти-розслідувачі розповіли про контрабанду вугілля з тимчасово окупованих територій на сході України через швейцарську компанію до Європи.

Про це йдеться у фільмі, представленому у п’ятницю телевізійним проектом журналістських розслідувань «Особливий погляд», повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Брюсселі.

«У розслідуванні ми розповіли про бізнес-зв’язки деяких європейських компаній із російськими компаніями, які перебувають під міжнародними санкціями, а також з підприємствами на тимчасово окупованих територіях у Донецькій області», - сказав журналіст і редактор проекту «Особливий погляд» Сергій Ковтун.

Зокрема, у фільмі показано, як деякі європейські компанії купують вугілля у двох шахтах. Одна із них розташована на території так званої ДНР, що визнана в Україні терористичною організацією. Ішна - це російське підприємство, яке перебуває під санкціями в ЄС і США. 

Як наголосив Ковтун, широка презентація цього розслідування допоможе правоохоронним органам України і Європи відстежувати таку контрабанду й економічні зв’язки європейських компаній, які, фактично, допомагають терористам продовжувати війну на сході України.

За оцінками експертів, на тимчасово окупованих територіях в Україні щороку добувається до 1,5 млн тонн вугілля, яке потім нелегально вивозиться до Росії та перепродається до Європи через швейцарську фірму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-