Канада почала ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з ЄС

Канада почала ратифікацію Угоди про вільну торгівлю з ЄС

1667
Ukrinform
Уряд Канади подав до федерального парламенту законопроекти, необхідні для ратифікації Угоди про вільну торгівлю із ЄС (СЕТА).

Про це заявила міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд під час виступу в парламенті, передає кореспондент Укрінформу.

«Зміни, внесені до Всеосяжної економічної та торговельної угоди, дозволили підписати у Брюсселі більш інклюзивний та прогресивний документ. Тому без подальших затримок, я вношу Угоду до парламенту та подаю законопроект, який дозволить імплементувати її. Ця угода є «золотим стандартом» міжнародних договорів та сприятиме середньому класу в Європі та Канаді», - сказала Фріланд.

На її переконання, ратифікувавши СЕТА, Канада продемонструє «своє лідерство у прогресивній міжнародній торгівлі».

«Ця угода відкриває шлях новому поколінню торговельних договорів, які пріоритизують державну службу, захист навколишнього середовища та трудові права», - зазначила міністр.

Додамо, що після завершення свого виступу у сесійній залі, Христя Фріланд підійшла до свого попередника на посту міністра міжнародної торгівлі Еда Фаста, який представляє у парламенті опозиційну Консервативну партію, подякувала йому та обійняла. Саме Фаст протягом багатьох років курував перемовини із ЄС стосовно СЕТА.

Нагадаємо: у неділю в Брюсселі на саміті між Євросоюзом і Канадою сторони підписали всеохоплюючу торговельно-економічну угоду (CETA), яка передбачає скасування 99% торговельних тарифів та має призвести до зростання щорічного товарообігу між сторонами на 12 млрд євро.

Перемовини стосовно угоди тривали більше 7 років, але її підписання неочікувано опинилося на межі зриву через протест одного із регіонів Бельгії – Валлонії. З огляду на спротив валлонців, запланований на 27 жовтня саміт ЄС-Канада був скасований, однак пізніше із гоноровими бельгійцями вдалося домовитися.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-