Газові атаки в Алеппо: противники звинувачують один одного

Газові атаки в Алеппо: противники звинувачують один одного

1248
Ukrinform
Сторони воєнного конфлікту в Алеппо - сирійські урядові війська та повстанці - звинуватили одна одну у здійсненні газових атак. 

Про це повідомляє DW

"Сирійські державні медіа повідомили в неділю, 30 жовтня, про газові атаки, нібито здійснені повстанцями. Державна інформагенція Sana поширила інформацію, що повстанці обстрілювали один із районів Алеппо, підконтрольний урядовим військам, патронами, які містили "отруйний газ", - йдеться у повідомленні.

Окрім того, керівник університетського шпиталю в Алеппо Ібрагім Хадід розповів державному сирійському телеканалу про 36 людей "включно із цивільними та військовими, які постраждали внаслідок вдихання токсичного хлорного газу, випущеного терористами", передає інформагенція AFP.

Близький до опозиції Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини підтвердив дані про випадки смертей унаслідок задухи серед бійців урядових військ у двох районах на лінії зіткнення в Алеппо. Водночас у центрі не підтвердили, що причиною таких випадків був хлорний газ.

Представник однієї з повстанських груп в Алеппо у коментарі Reuters відкинув звинувачення. Натомість повстанці заявили, що урядові війська атакували один із підконтрольних їм районів хлорним газом, та виклали в інтернет відео, які мають підтвердити їхню версію.

Напередодні сирійські урядові війська розпочали контрнаступальну операцію в Алеппо за підтримки сирійської та російської авіації. Їхня мета - відновити контроль над районами міста, втраченими унаслідок наступу повстанців. Ті намагаються прорвати блокаду східних районів Алеппо, у якій перебувають ще з липня.

За даними AFP, унаслідок обстрілів західних районів Алеппо, здійснених повстанцями, протягом двох днів загинули щонайменше 38 цивільних, серед них - 14 дітей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-