ООН: Влада Білорусі залякує своїх громадян ситуацією в Україні

ООН: Влада Білорусі залякує своїх громадян ситуацією в Україні

1181
Ukrinform
У Республіці Білорусь, як і раніше, відсутній механізм демократичних виборів, ЗМІ перебувають під контролем влади, а людей залякують безладами і нестабільністю у разі їхніх протестів, "як у сусідній Україні".

Про це заявив у п'ятницю Спеціальний доповідач ООН з питання стану у галузі прав людини у Білорусі Міклош Харашті в Третьому комітеті ГА ООН, повідомляє Укрінформ. 

"Наявність постійної загрози життю людей, майну і територіальній цілісності сусідньої країни на пострадянському просторі (України. - Ред.) підноситься урядовими ЗМІ Білорусі - а це головне джерело інформації для громадян країни - як прямий результат протестів, які передували зміні режиму в Україні", - заявив представник ООН у своєму виступі.

Він підкреслив, що побоювання аналогічних наслідків "стримує вільне вираження громадянами своєї думки щодо питань державного управління у Білорусі".

Харашті назвав вибори у Білорусі, що пройшли 11 вересня, повністю підконтрольними владі, а сам процес - церемоніальним механізмом увічнення влади. Водночас представник ООН привітав обрання до парламенту РБ двох кандидатів від опозиції, відзначивши при цьому, що зміни були "косметичними" і не змогли приховати системних порушень.

Харашті також підкреслив, що Білорусь - єдина країна в Європі, в якій немає національних приватних засобів масової інформації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-