Глава МЗС Австралії вимагає трибуналу "в стилі Локербі" у справі MH17

Глава МЗС Австралії вимагає трибуналу "в стилі Локербі" у справі MH17

7344
Ukrinform
Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп впевнена, що слід розглянути можливість створення трибуналу "в стилі Локербі", щоб притягнути до відповідальності винних в аварії на сході України малайзійського літака MH17.

Про це вона заявила журналістам програми Insiders, що випускається австралійською радіомовною корпорацією ABC. Витяги з інтерв'ю компанія оприлюднила у неділю, 2 жовтня, на своєму сайті, повідомляє dw.com.

"Може бути організований судовий процес у стилі Локербі - трибунал, який буде заснований міжнародним співтовариством", - підкреслила Бішоп.

За її словами, сформувати подібний трибунал в Нідерландах, "можливо, буде простіше", однак, необхідно впевнитися, що "він буде наділений всіма необхідними повноваженнями". Йдеться, наприклад, про екстрадицію, необхідну, щоб "притягнути до відповідальності всіх винних у цьому злочині", - підкреслила вона.

За словами Бішоп, подібний трибунал можна створити в обхід Ради Безпеки ООН, де Росія має право вето.

Бішоп наприкінці вересня вже говорила, що Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна мають намір створити спеціальний трибунал, що не вимагає схвалення Ради Безпеки ООН, для покарання винних в аварії малайзійського "Боїнга". Міністр також не виключає повторного внесення в Раду Безпеки ООН проекту резолюції про створення міжнародного трибуналу, після того як буде завершено офіційне розслідування обставин катастрофи.

Як повідомляв Укрінформ, 28 вересня в Нідерландах Міжнародна слідча група оголосила, що літак "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17 був збитий 17 липня 2014 року з ЗРК «Бук», який був переправлений з території Росії. Також розслідування привело докази, що літак був збитий саме ракетою типу 9М38, що застосовується в сучасній модифікації російського ЗРК «Бук», якого немає на озброєнні України. Міжнародне слідство також відзначило, що запуск ракети був здійснений з території, яку контролювали не Збройні Сили України.

"Справа Локербі"

Трагедія рейсу МН17 на сході України, в результаті якої загинули 298 людей, насправді порівнянна з так званою "справою Локербі". В результаті вибуху літака американської компанії Pan American над шотландським містом Локербі в грудні 1988 року загинули 270 осіб, в основному - громадяни США. За підсумками розслідування було встановлено, що за теракт відповідальні громадяни Лівії, яку очолював тоді Муамар Каддафі.

У 1999 році після тривалих переговорів полковник Каддафі погодився видати підозрюваних за умови, що суд відбудеться на нейтральній території. У квітні 1999 року підозрювані були передані шотландської поліції в голландському Утрехті, де на колишній американській військовій базі відбувся суд з дотриманням шотландських законів. У 2001 році суд виніс обвинувальний вирок стосовно підсудних.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-