В Австралії - найсильніший шторм з 1960-х. Пік стихії іще попереду

В Австралії - найсильніший шторм з 1960-х. Пік стихії іще попереду

1088
Ukrinform
Сильний дощ та шторм прокотився сьогодні штатом Південна Австралія і досяг Аделаїди.

Про це повідомляє 9news

«Беручи до уваги вітер... блискавки і грім, це може бути однією з найстрашніших штормових стихій за останні десятиліття», - зазначив старший метеоролог Weatherzone Якоб Кроне.

Найбільше постраждали мешканці півострова Ейр, де майже 4000 будинків залишилися без електрики, а швидкість вітру сягала 140 км/год.

Стихія досягла столиці штату - Аделаїди - близько полудня за місцевим часом. Збільшення опадів тут очікується до 100 мм. З просуванням шторму швидкість вітру в середньому сягатиме 90 км/год, збурюючи хвилі висотою понад 10 метрів. Востаннє такі сильні вітри в регіоні були зафіксовані у 1964 та 1948 роках.

Майже 18 000 працівників Державної аварійно-рятувальної служби, пожежники та волонтери, а також рятувальні команди із сусіднього штату Західна Австралія перебувають у стані підвищеної готовності. Основних небезпек рятувальники очікують від повалених дерев та ЛЕП.

Державні аварійні служби також уже розподілили 43000 мішків піску у столичних і регіональних осередках, готуючись до ймовірного затоплення. Поліція штату закликала водіїв бути обережними у зв’язку з появою паводкових вод.

Пік стихії з найсильнішими вітрами очікується завтра вранці на півострові Ейр та острові Кенгуру.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-