Ініціативу в Європі перехоплюють екстремісти та радикали - Баррозу

Ініціативу в Європі перехоплюють екстремісти та радикали - Баррозу

2641
Ukrinform
Поміркованим політичним силам Європи необхідно повертати лідерство на національному рівні задля збереження цілісності та подальшого розвитку Європейського союзу.

Про це заявив президент Європейської комісії (2004-2014) Жозе Мануел Баррозу на 13-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

"Ініціативу в Європі перехоплюють екстремісти, популісти, праворадикали, націоналісти, часом буває і лівий популізм. Соціалісти, соціал-демократи, "Народна партія", політики правого центру - втратили ініціативу. Мені здається, що ліві і помірковані ліві не могли сполучити економічні і соціальні проблеми, правоцентристи не мали рішення на питання ідентичності, і тому вони втратили позиції", - сказав він.

Баррозу додав, що, на його думку, BREXIT спричинений саме розкручуванням спіралі неприйняття щодо іноземців, популяризацією ідей ізоляції.

Екс-президент Європейської комісії зауважив, що дуже важливою для майбутнього ЄС є ситуація у Франції.

"Франція зараз – ключове питання, це критично важлива для Європи країна. Зараз усі говорять про Німеччину, я, звісно, вважаю Ангелу Меркель видатним лідером, але і Франція є дуже важливою для Європи. Говорять про північні і південні країни, Франція – це і північна й південна країна. Але вона в себе не вірить, і це кидає тінь на всі європейські інституції", - зазначив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-