Війна у Сирії забрала життя більше 300 тис. осіб

Війна у Сирії забрала життя більше 300 тис. осіб

819
Ukrinform
За час війни в Сирії, починаючи з 2011 року, загинули 301,781 тис. осіб, серед яких – 86 тис. цивільних і близько 15 тис. дітей.

Інформацію про жертви війни за даними на перший день перемир'я оприлюднив Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини, повідомляє Deutsche Welle.

Що стосується воюючих сторін, то найбільші втрати понесли урядові війська Башара Асада (59 тис.) і бойовики, які воювали на їх стороні (48 тисяч осіб з Іраку, Ірану і Лівану).

Джихадисти втратили 52 тис. чоловік – це представники "Ісламської держави" і угруповання Фатах аш-Шам (в минулому – Фронт ан-Нусра). Приблизно стільки ж людей загинули і в інших угрупованнях повстанців, які воювали в Сирії. Ще 3,645 тис. загиблих не вдалося впізнати.

Нагадаємо: в ніч на 10 вересня США і Росія досягли угоди щодо сирійського питання. Режим припинення вогню в Сирії вступить в силу з заходом сонця в понеділок, 12 вересня.

Згідно з домовленостями урядові війська Сирії під час перемир'я не зможуть наносити удари, у тому числі і авіацією, по силам опозиції. Більшість опозиційних угруповань повідомили про готовність до перимирию, за винятком об'єднання "Ахрар аш-Шам", визнаної терористичною в Сирії і Росії, але не в США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-