"Фейсбук" скасував рішення про видалення фото в'єтнамської дівчинки

"Фейсбук" скасував рішення про видалення фото в'єтнамської дівчинки

1768
Ukrinform
Адміністрація соціальної мережі "Фейсбук" скасувала рішення про видалення знаменитої фотографії дівчинки, що постраждала від напалму під час війни у В'єтнамі.

Представники соцмережі оголосили, що відновлюють всі пости з цим знімком, повідомляє BBC.

Раніше на соціальну мережу обрушилася хвиля критики після того, як з Фейсбук-сторінки норвезької газети Aftenposten був видалений пост про знакові світлини війни.

Публікація була видалена, бо співробітники соцмережі вирішили, що робота пулітцерівського лауреата Ніка Ута "Напалм у В'єтнамі", на якій зображена опалена напалмом дівчинка, суперечить правилам "Фейсбуку" як така, що демонструє оголене тіло.

Головний редактор видання Еспен Хансен звернувся до Марка Цукерберга з відкритим листом, в якому звинуватив його в "зловживанні владою".

Спочатку в соціальній мережі відмовилися скасувати рішення, незважаючи на масову критику, до якої долучилася навіть прем'єр-міністр Норвегії.

"Незважаючи на те, що ми визнаємо, що ця фотографія є знаковою, нам складно робити відмінність між дозволом розміщувати фотографії оголеної дитини в одному випадку і забороною в іншому", - йшлося в заяві "Фейсбуку".

Проте пізніше представники соціальної мережі повідомили, що визнають "глобальне значення цього знімка в документуванні певного історичного моменту" і повертають всі видалені публікації.

Кім Фук в червні 1972 року було дев'ять років. Фотограф Нік Ут зняв її в момент, коли вона разом з іншими дітьми рятувалася втечею від бомбардування напалмовими бомбами в північній частині Сайгона.

Вона отримала жахливі опіки, і Нік Ут разом з кореспондентом каналу ITV Крістофером Уейном доставили її в лікарню. Всупереч прогнозом лікарів, після 14 місяців та 17 операцій Кім залишилася жива.

Зараз їй 53 роки, вона живе в Торонто з чоловіком, дітьми і батьками. Вона продовжує відчувати постійні болі, але стверджує, що змогла знайти спокій. Її благодійний фонд Kim Phuc Foundation надає підтримку дітям-жертвам воєн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>