У Нідерландах оприлюднили нові документи щодо катастрофи МН17

У Нідерландах оприлюднили нові документи щодо катастрофи МН17

2292
Ukrinform
Суд зобов'язав Міністерство безпеки та юстиції Нідерландів опублікувати нову партію документів щодо катастрофи Боїнга МН17 на підставі звернення трьох голландських медіа NOS, RTL Nieuws та Volkskrant, які апелювали до Акту про свободу інформації.

Про це повідомляє нідерландське видання NLTimes.

Як зазначає видання, документи розкривають деякі аспекти дій нідерландського уряду після катастрофи. Зокрема, із документів видно, що уряд Нідерландів від самого початку вважав, що бойовики є відповідальними за збиття літака.

"Нові документи - це інтерпретації у звітах Національного координатора з питань контртерористичної діяльності та безпеки, складених незабаром після катастрофи. У них йдеться про факти щодо того, що відбулося, винуватців та проблеми, яких очікували", - зазначається у повідомленні.

Як пише видання, документи, зокрема, були опубліковані на сайті RTL Nieuws.

У документах обговорюється кількість жертв катастрофи та ситуація всередині Нідерландів, у зв'язку із збиттям літака та великою кількістю жертв громадян країни.

"Якщо є сліди того, що літак було збито, це створить додатковий шок, особливо, якщо це було зроблено умисно", - цитує видання текст документів.

Крім того, в документах йдеться про те, що нідерландська сторона на ранніх стадіях розслідування виступала за те, щоб судовий процес проходив у Нідерландах. "Бажано, щоб притягнення винуватців до відповідальності відбувалося у Нідерландах", - також цитує видання документи.

Крім того, у документах обговорюються труднощі із репатріацією тіл загиблих та складність майбутнього розслідування.

Як повідомлялося, попередні данні кримінального розслідування мають бути оприлюднені прокуратурою Нідерландів 28 вересня.

 Рада з питань безпеки Нідерландів у жовтні минулого року оприлюднила фінальний технічний звіт щодо катастрофи Боїнга МН-17, що був збитий на сході України у липні 2014 року. Нідерландський Радбез встановив, що літак було збито боєголовкою 9N314M, запущеною із системи "БУК". Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібе Йоустра в інтерв'ю голландським ЗМІ заявив, що ракета, якою було збито літак, була випущена з території, контрольованої бойовиками.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>