Спікер Сейму Польщі нарахував відразу чотири кризи у ЄС

Спікер Сейму Польщі нарахував відразу чотири кризи у ЄС

1004
Ukrinform
Європейський Союз наразі стикнувся з найбільшою кризою, яка становить загрозу його солідарності.

Про це заявив спікер Сейму Польщі Марек Кухцінський на зустрічі спікерів парламентів дванадцяти держав Центрально-Східної Європи з-поза меж Європейського Союзу та кількох азійських країн, що прагнуть зближення зі Спільнотою, повідомляє Польське радіо.

«ЄС, а також уся Європа, переживає нині найбільшу кризу з початку свого створення, в результаті якої швидко зростає міжнародна напруженість. ЄС не справляється з тим, що загрожує європейській солідарності», - сказав Кухцінський.

За його словами, нині відбувається кульмінація кількох криз: Єврозони (мається на увазі зростання заборгованості держав ЄС при сповільненні економічного зростання), безпеки (йдеться про безпорадність ЄС щодо тероризму та військових конфліктів, таких як агресія Росії проти України), криза Шенгенської зони, спричинена напливом до Європи мільйонів іммігрантів, а також Brexit - структурна та функціональна криза ЄС.

На думку Кухцінського, «існує необхідність вироблення спільної позиції держав Центрально-Східної Європи у цьому питанні». Спікер Сейму РП також висловився за розширення співпраці з державами, котрі межують з країнами Спільноти.

Він підкреслив, що Польща хоче розвивати терени східного та південного прикордоння НАТО і ЄС. Варшава також підтримає прагнення держав, котрі висловлюють бажання стати членами цих міжнародних організацій.

«Ми не хочемо будувати мурів, котрі знову будуть ділити Центрально-Східну Європу», - зауважив Кухцінський.

У конференції беруть участь Азербайджан, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Вірменія, Грузія, Македонія, Молдова, Сербія, Україна, Туреччина, Чорногорія та інші.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>