Японія вручила ноту Китаю: через судна близ спірних островів

Японія вручила ноту Китаю: через судна близ спірних островів

741
Ukrinform
Міністерство закордонних справ Японії викликало посла Китаю і вручило офіційний протест у зв'язку із збільшенням кількості китайських суден у водах поблизу спірних островів у Східно-Китайському морі.

Про це повідомляє видання The New York Times.

"Міністр закордонних справ Японії викликав посла Китаю у вівторок і вручив йому протест у зв'язку із збільшенням кількості китайських суден у водах поблизу спірних островів у Східно-Китайському морі", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, до такого кроку міністр Фуміо Кісіда вдався через те, що чисельність китайських суден берегової охорони навколо островів за останні кілька днів збільшилася майже в чотири рази і становила 13 одиниць. Це рекордне число з вересня 2012 року, коли Китай почав відправляти кораблі в регіон після націоналізації островів Японією.

Кісіда заявив послу Китаю Чену Чонхуа, що кораблі мають залишити територію. За словами японського міністра, їх присутність призводить до ескалації напруженості у відносинах між країнами. Він сказав, що дії з інфільтрації, які повторюються, і односторонні спроби змінити статус-кво є неприйнятними.

Японська берегова охорона заявила, що щонайменше два з 13 китайських суден були в японських територіальних водах навколо островів, незважаючи на неодноразові заклики залишити води Японії. На деяких кораблях, за їх словами, була помічена артилерія.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-