Турецький прем'єр обіцяє дістати проповідника Гюлена зі Штатів

Турецький прем'єр обіцяє дістати проповідника Гюлена зі Штатів

1017
Ukrinform
Турецька влада дістане зі США проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара звинувачує в підбурюванні до путчу, і притягне його до відповідальності.

Про це заявив прем'єр-міністр Туреччини Біналі Їлдирим на масовому мітингу у Стамбулі, повідомляє Радіо Свобода.

«Так і знайте, що лідер цього терористичного угруповання (так влада Туреччини називає широкий суспільно-релігійний рух під духовним керівництвом Гюлена. – Ред.) прибуде до Туреччини і заплатить за свої вчинки», – заявив прем’єр.

Нагадаємо, після спроби перевороту 15 липня в Туреччині звільнили з посад десятки тисяч державних службовців і бюджетних працівників, у тому числі освітян, тисячі були арештовані. Багато з репресованих потерпіли через підозру у зв’язках із рухом Гюлена.

Сам проповідник, що вже давно живе у США, відкидає причетність до перевороту й засуджує цю спробу. Туреччина вимагає від США його видачі; Вашингтон заявляє, що наразі не отримав доказів, що доводили б необхідність такої видачі.

Обсяги придушення інакодумства в Туреччині після спроби перевороту стривожили західні країни і правозахисників. Влада Туреччини різко відкидає критику і скаржиться на брак підтримки і розуміння на Заході.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-