Правозахисники занепокоєні долею можливих організаторів турецького путчу

Правозахисники занепокоєні долею можливих організаторів турецького путчу

1233
Ukrinform
Місцеперебування багатьох заарештованих після спроби путчу в Туреччині досі залишається невідомим.

Про це у середу заявив експерт з питань Туреччини з міжнародної правозахисної організації Amnesty International Андрю Гарднер, повідомляє DW.

"Заарештовані повинні мати змогу спілкуватися зі своїми сім'ями і мати доступ до своїх адвокатів", - закликав Гарднер.

Однак, за його словами, у вільному доступі немає жодного офіційного списку, з якого можна зрозуміти, де і хто утримується. Передусім, невідомою залишається доля підозрюваних в організації путчу.

Правозахисники занепокоєні, що багатьох заарештованих після спроби путчу в Туреччині утримують у нелюдських умовах, як-от у спортзалах чи стайнях.

За офіційними даними, до цього часу заарештовано 19 тисяч осіб, стосовно ще 10 тис. 110 осіб були видані ордери на арешт. Загалом по всій країні проходить хвиля "чисток" серед військових, поліції, у судах, в освітній галузі та ЗМІ.

Минулого тижня Amnesty International у своєму звіті вказала на можливі тортури під час затримання на поліцейських дільницях.

Турецький уряд категорично відкидає ці звинувачення. Президент Реджеп Таїп Ердоган у вівторок, зокрема, заявив, що, можливо, солдати "отримали стусани та удари під час заворушень", але до тортур існує нульова терпимість.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-