Ердоган не виключає нової спроби перевороту в Туреччині

Ердоган не виключає нової спроби перевороту в Туреччині

1833
Ukrinform
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган допустив, що в країні може бути здійснена повторна спроба державного перевороту, однак, влада готова ефективно їй протистояти.

Про це він розповів в ексклюзивному інтерв'ю Reuters.

"В роботі нашої розвідки є істотні прогалини і недоліки. Приховувати або заперечувати їх немає сенсу", – заявив Ердоган.

При цьому він запевнив, що влада буде проявляти "велику пильність", а також анонсував створення нової структури в армії.

Турецький президент озвучив актуальні дані про загиблих під час спроби перевороту: згідно з офіційною статистикою, загинуло 246 осіб, ще 2185 отримали поранення. Згодом було заарештовано понад 4 000 осіб, у тому числі, 103 генерали.

Нагадаємо, спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня, проте вона завершилася повним провалом. Вже на наступний день почалися масові затримання і арешти. Не менше 45 тисяч осіб були затримані, звільнені або відсторонені від роботи. Серед звільнених після спроби перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецька влада вважає недостатньо лояльними президентові Реджепу Тайіпу Ердогану. Після невдалої спроби перевороту в Туреччині на три місяці ввели режим надзвичайного стану, а також призупинили дію Європейської конвенції про права людини.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-