Прем'єр Британії заявила, що готова натиснути на ядерну кнопку в разі потреби

Прем'єр Британії заявила, що готова натиснути на ядерну кнопку в разі потреби

2366
Ukrinform
У разі необхідності, прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей готова натиснути на ядерну кнопку.

Про це вона заявила під час дебатів у палаті громад, що передували голосуванню з питання про модернізацію британського арсеналу ядерного стримування, який передбачає створення нового підводного флоту, оснащеного ракетними системами Trident, передає ТАСС.

"Так, і я повинна сказати вам, що весь сенс існування арсеналу стримування полягає в тому, що нашим ворогам необхідно знати, що ми будемо готові до цього", - заявила глава уряду, відповідаючи на питання про те, чи готова вона "особисто санкціонувати ядерний удар, який може вбити сотні тисяч невинних людей".

Мей підкреслила, що відмова Великобританії від ядерної зброї була б суттєвою помилкою.

"Деякі люди пропонують, щоб ми позбулися від нашого ядерного арсеналу. Однак він був істотно важливою складовою нашої національної безпеки і оборони впродовж майже півстоліття, і для нас буде глибоко помилковим рішенням ступити на цю специфічну стежку", - впевнена вона.

Прем'єр особливо звернула увагу на те, що "після відмови від ядерної зброї майже неможливо буде повернути його назад, а процес зі створення нового арсеналу стримування може затягнутись на десятиліття".

Як раніше повідомляло агентство, Мей нагадала про загрозу з боку Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-