Могеріні привітала історичну декларацію про співпрацю між ЄС і НАТО

Могеріні привітала історичну декларацію про співпрацю між ЄС і НАТО

763
Ukrinform
Варшавський саміт був перш за все важливим моментом у відносинах між Європейським Союзом та Північноатлантичним альянсом.

Про це написала на своєму сайті високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні. 

“Вперше в історії, ми підписали спільну декларацію про подальші кроки у напрямку все більш тісної співпраці”, - зазначила Могеріні.

За її словами, співпрацю буде зосереджено за трьома напрямками: гібридні загрози, які вимагають більш як просто військової відповіді; морська безпека в Середземномор'ї; зміцнення потенціалу сусідів на схід і на південь, щоб допомогти їм стати більш самостійними у своїй самообороні.

“Безпека наших громадян у сучасному світі вимагає військових можливостей не менше, ніж м’якої сили. Наш союз повинен стати сильніше по обидва боки, що наша глобальна стратегія підтверджує дуже чітко”, - підкреслила Могеріні.

Високий представник ЄС також додала, що “сильніший Європейський Союз може принести користь не тільки для НАТО, а й для безпеки наших громадян і всього світу”.

Як повідомлялося, генсек НАТО Єнс Столтенберг, президент Європейської ради Дональд Туск і голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер підписали на саміті НАТО у Варшаві спільну декларацію про співпрацю.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-