Штайнмайєр про саміт НАТО: Пішли правильні сигнали

Штайнмайєр про саміт НАТО: Пішли правильні сигнали

1825
Ukrinform
Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр задоволений результатами саміту НАТО у Варшаві, який зумів знайти вірний тон і відносно східних союзників, і Росії.

Така оцінка зустрічі дана в роз'ясненні МЗС ФРН, повідомляє кореспондент Укрінформу в Берліні.

"Удалося те, що від саміту у Варшаві пішли правильні сигнали - як всередину, так і назовні, на захід і на схід”, - зазначив Штайнмайєр.

Він назвав 3 “важливих меседжі” зустрічі на вищому рівні: НАТО серйозно сприймає побоювання східних партнерів по Альянсу, але його заходи не несуть нікому загрози; НАТО підсилює обороноздатність, але не хоче холодної війни; НАТО прагне до серйозного діалогу з Росією, над чим працюватиме відразу після свого саміту.

“Ми зможемо повернутися до світового порядку і архітектури безпеки, прописаних у Паризькій хартії, до більшої, ніж після падіння Берлінської стіни і закінчення блокової конфронтації, безпеки, якщо ми серйозно братимемо до уваги обидва стовпи нашої стратегії - перестраховка і діалог, і якщо Росія готова конструктивно увійти до нього”, - заявив міністр.

Глава німецького МЗС також відзначив як позитив те, що НАТО і ЄС нарешті налагоджують більшу стратегічну співпрацю, що допоможе їм краще проводити як військові, так і цивільні операції, разом боротися як з ІДІЛ, так і з контрабандистами, і рятувати біженців.

На його думку, варшавський саміт став хорошою зустріччю, оскільки вдалося досягти “важливих поступок” для того, щоб справлятися з ризиками і погрозами в Європі; була підтверджена готовність підставити плече партнерам і друзям; сторони засвідчили відкритість до співпраці та діалогу і небажання конфліктів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-