Обама залишить у Афганістані більше військ, ніж планувалося

Обама залишить у Афганістані більше військ, ніж планувалося

1006
Ukrinform
Президент США Барак Обама оголосив, що в Афганістані до кінця року залишиться приблизно на 3 тис. більше американських військових, ніж планувалося раніше.

Відповідну заяву глава Білого дому зробив у середу, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Замість зниження кількості контингенту (в Афганістані – ред.) до 5,5 тис. військових до кінця нинішнього року, Сполучені Штати підтримуватимуть чисельність на рівні близько 8,4 тис. до наступного року, до завершення повноважень моєї адміністрації", - наголосив американський лідер.

Він пояснив це тим, що "ситуація з безпекою в країні залишається нестабільною". Навіть враховуючи те, що афганські сили безпеки демонструють успіх, вони все ще залишаються не такими сильними, як потрібно, зауважив президент США.

При цьому він підкреслив, що вузький спектр завдань, які покладаються зараз на американський контингент, не змінюватиметься. "Вони як і раніше зосереджуватимуться на підтримці афганських сил та переслідуванні терористів", - зазначив Обама.

Він висловив упевненість, що присутність в Афганістані американських військових на рівні 8,4 тис. людей дозволить продовжувати Штатам надавати спеціалізовану підтримку афганським силам.

"Від коаліційних баз в Джелалабаді й Кандагарі, ми зможемо продовжувати надавати підтримку афганським силам на землі і в повітрі, і ми продовжуємо підтримувати критично важливі операції по боротьбі з тероризмом", - наголосив американський президент.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-