Британія не матиме преференцій вільного доступу на ринок ЄС - Туск

Британія не матиме преференцій вільного доступу на ринок ЄС - Туск

1034
Ukrinform
В умовах виходу Великої Британії із Євросоюзу лідери 27 країн-членів рішуче налаштовані зберегти єдність та діяти разом. При цьому Британія не матиме винятків у правилах доступу на єдиний європейський ринок.

На цьому наголосив президент Європейської ради Дональд Туск за результатами дводенного саміту ЄС, який завершився у середу у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні 27 лідерів ЄС обговорили наслідки британського референдуму для Європи. Це була спокійна і серйозна дискусія у важливий момент для нашої спільної історії. За результатами наших дебатів одне питання є чітким: лідери абсолютно рішучі зберегти єдність і діяти разом як двадцять сім», - заявив Туск.

Він також відзначив позицію лідерів ЄС, що вільний доступ третьої країни до єдиного європейського ринку повинен грунтуватися на дотриманні принципів вільного пересування, включаючи вільне пересування людей.

«Не буде жодного єдиного ринку на засадах спеціальної пропозиції (для Великої Британії, яка блокує вільне пересування людей на свою територію – ред.)», - підкреслив Туск.

Він підтвердив позицію ЄС, що жодних переговорів з Великою Британією про вихід не може бути розпочато, поки британський уряд офіційно не повідомить про свої наміри залишити Співтовариство.

«Ми сподіваємося, що Об’єднане Королівство буде нашим близьким партнером у майбутньому», - зауважив президент Європейської ради.

Він також повідомив, що 27 глав держав та урядів країн-членів ЄС домовилися позачергово зібратися на неформальний саміт у вересні у Братиславі, щоб обговорити майбутнє Співтовариства, ураховуючи наслідки Brexit.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-