Біженців у світі – вже 65 мільйонів. Близько половини - діти

Біженців у світі – вже 65 мільйонів. Близько половини - діти

987
Ukrinform
Кількість біженців у світі уперше в історії перетнула позначку в 60 мільйонів і зараз становить 65,3 мільйона людей.

Як передає DW, про це свідчать дані звіту Управління ООН у справах біженців (UNHCR) за 2015 рік, оприлюдненого у понеділок, 20 червня.

Зазначається, що криваві конфлікти та жорстокі переслідування у низці країн вигнали зі своїх домівок більше дітей, жінок і чоловіків, ніж будь-коли до цього: це зачепило кожного 113-го жителя планети. Аналогічний звіт річної давності свідчив про 59,5 мільйона біженців у світі.

"Загалом всесвітня кількість людей, які є біженцями, є приблизно ж такою, як кількість жителів Великобританії, Франції або Італії", - зазначається у звіті, який цитує агенція dpa. За даними ООН, 21,3 мільйона біженців наприкінці 2015 року перебували у інших країнах, 40,8 мільйона були внутрішньо переміщеними особами, а ще 3,2 мільйона людей очікували у зарубіжних країнах на рішення щодо надання притулку.

За статистикою, близько половини біженців молодші 18 років. Особливо UNHCR непокоїть велика кількість дітей, які переміщуються самостійно або ж розділені з батьками - понад 98 тисяч заяв на надання притулку надійшли від дітей без супроводу.

Найбільша кількість заяв про надання притулку загалом надійшла до Німеччини - 441 900, на другому місці США - 172 700 заяв. Також велика кількість заяв надійшла до Швеції (156 000) та Росії (152 500). Найбільшою на сьогодні приймаючою країною для біженців, як і раніше, є Туреччина - там зараз перебуває 2,5 мільйона біженців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-