Сенат США прийняв бюджет Пентагону: допомога Україні - до $500 мільйонів

Сенат США прийняв бюджет Пентагону: допомога Україні - до $500 мільйонів

5752
Ukrinform
Верхня палата Конгресу США у вівторок прийняла законопроект S.2943, який визначає бюджет Пентагону на 2017 фіскальний рік.

У тексті документа передбачена фінансова підтримка на оборонні потреби України в розмірі до $500 млн, передає Укрінформ. 

"Для надання допомоги й підтримки, описаної в пункті (а) для уряду України можуть бути використані $250 млн", - зазначається в документі. 

При цьому вказується на можливість додаткового використання $250 млн за окремим рішенням міністра оборони за узгодженням з главою Державного департаменту США. Для цього представники адміністрації мають переконати Конгрес, що Україна "здійснила значні кроки в проведенні структурних реформ" у сфері оборони, в тому числі щодо боротьби з корупцією та підвищення рівня відповідальності влади. 

Варто зауважити, що нижня палата Конгресу США прийняла подібний законопроект (H.R.4909) з бюджетом для Пентагону в середині травня. В ньому військова підтримка для України визначається в розмірі лише $150 млн.

За процедурою, обидва законопроекти мають пройти процедуру узгодження, де всі пункти, у тому числі фінансування операцій за кордоном будуть приведені до єдиного значення. Після цього документ подається на підпис президенту США. 

Тим часом, в адміністрації Білого дому заявили, що Барак Обама має намір накласти вето на законопроект у нинішньому вигляді, оскільки цей бюджет не в змозі надати Збройним силам США достатньо засобів, необхідних для досягнення безпеки. Раніше в адміністрації заявляли, що президент наполягає на виділенні додаткових асигнувань для боротьби проти "Ісламської держави", а також продовження інших військових операцій за кордоном.

Загалом в проекті бюджету Пентагону (у варіанті Сенату США) заплановано виділення $500 млрд на операції за кордоном. Це на $200 млрд більше, ніж у поточному році. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-