Латвійський міністр пішов у відставку через безкоштовну операцію

Латвійський міністр пішов у відставку через безкоштовну операцію

1228
Ukrinform
Міністр охорони здоров'я Латвії Гунтіс Белевич пішов у відставку та написав заяву про виключення його із Зеленої партії через хірургічну операцію, яку йому зробили безкоштовно і поза чергою у державній лікарні.

Про це повідомляє Бі-Бі-Сі.

Інформація про те, що в Латвійському онкоцентрі міністру провели якусь операцію, з'явилася у латвійських ЗМІ з посиланням на неназваного лікаря цього закладу.

Операція, яку провели Белевичу, за словами медика, входить до списку послуг, які частково оплачує держава. Крім того, вона здійснюється за чергою. Але міністр у черзі не стояв і не платив належний пацієнтський внесок, твердили ЗМІ.

Після цих публікацій Белевич заявив, що його оббрехали на підставі анонімного листа. Але прем'єр Маріс Кучінскіс, який представляє ту саму політичну силу, що й Белевич - "Союз зелених і селян", - дав завдання Бюро із запобігання та боротьби з корупцією терміново розслідувати можливе зловживання посадовим становищем.

Вже наступного дня чиновник оголосив про відставку, а глава уряду Маріс Кучінскіс її прийняв.

У понеділок Белевич залишив ряди Зеленої партії, в якій перебував, та склав мандат депутата сейму.

З приводу скандалу він заявив наступне: операцію справді провели в операційному залі Латвійського онкологічного центру, але коли він запитав, як за неї розрахуватися, то міністру сказали, що робити цього не потрібно.

"Так із борця з "лівими" послугами я сам перетворився на їх одержувача", - сказав екс-глава МОЗ.

Фото: ves.lv

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-