Туреччина готує відповідь ФРН після ухвалення резолюції про геноцид вірмен

Туреччина готує відповідь ФРН після ухвалення резолюції про геноцид вірмен

943
Ukrinform
Після прийняття Бундестагом Німеччини резолюції про геноцид вірмен в Османській імперії Туреччина готує "заходи у відповідь ФРН".

Про це повідомляє DW з посиланням на прес-секретаря президента Туреччини Ердогана Ібрагіма Каліна.

"Компетентні відомства, в першу чергу міністерство закордонних справ, готують план дій", - заявив він на прес-конференції в Анкарі.

За словами Каліна, запропоновані "заходи" подадуть на розгляд прем'єр-міністрові і президентові, подробиці будуть повідомлені лише після цього.

Між тим газета Bild, посилаючись на турецькі ЗМІ, повідомляє, що у Туреччині готуються як мінімум три судові позови проти 11 депутатів Бундестагу з турецьким корінням. Два позови готують профспілки турецької поліції, а третій - об'єднання турецьких юристів, причому останні вже подали заяву до прокуратури.

Правовою базою для позовів служить стаття 301 кримінального кодексу Туреччини, згідно з якою публічна дискредитація турецької нації, Турецької республіки, Великих національних зборів Туреччини, уряду Турецької республіки і державних органів юстиції карається терміном позбавлення волі від шести місяців до двох років.

Це означає, що якщо турецький суд визнає цих депутатів винними, то після приїзду до країни їх можуть заарештувати і посадити до в'язниці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-