Іран за кілька тижнів поставить 32 тонни важкої води до США

Іран за кілька тижнів поставить 32 тонни важкої води до США

1270
Ukrinform
Уряд Сполучених Штатів очікує, що важка вода з Ірану, яка використовувалася Тегераном у його ядерній програмі, буде доставлена до США вже впродовж наступних тижнів.

Про це заявив у середу під час брифінгу речник Державного департаменту США Джон Кірбі, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Як відомо, 22 квітня була підписана угода про купівлю у Ірану 32 тонн важкої води. За нашими очікуваннями, важка вода буде доставлена до США впродовж найближчих тижнів", - зауважив Кірбі.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні уряд Сполучених Штатів заявив про домовленість закупівлі 32 тонн важкої води у дочірньої компанії Організації з атомної енергії Ірану. При цьому озвучувалася ціна до $10 млн.

Скорочення запасів важкої води в Ірані є частиною його зобов'язань за Спільним всеосяжним планом дій, затвердженим минулого року. Згідно з документом, Тегеран значно обмежує свою ядерну програму щоб виключити можливість розробляти зброю масового ураження в обмін на скасування пакету санкцій, введених через його активність на цьому напрямі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-