Президент Румунії - про погрози Путіна: Значить, ми на правильному шляху

Президент Румунії - про погрози Путіна: Значить, ми на правильному шляху

3330
Ukrinform
Заяви президента Росії Володимира Путіна у зв'язку з розміщенням на території Румунії елементів протиракетної оборони є некоректними і не мають під собою реальної основи.

Про це заявив президент Румунії Клаус Йоханніс під час представлення в Бухаресті програми «Безпека чорноморського регіону», повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Нещодавні заяви з боку Російської Федерації у зв'язку з оборонним протиракетним щитом у Румунії некоректні, оскільки ця система ніяк не пов'язана з Росією. Ці заяви жодним чином нас не злякають. Навпаки, безпідставні погрози на нашу адресу підтверджують правильність і коректність обраного нами шляху  зміцнення безпеки НАТО. Це абсолютно законна реакція на поведінку Росії в регіоні Чорного моря», - зазначив Йоханніс.

Глава держави наголосив, що проблема енергетичної безпеки чорноморського регіону набула особливої актуальності після незаконної анексії Криму.

«Безпосередньо нас це (анексія Криму - ред.) не зачепило, але ми не можемо залишатися байдужими до того, що через анексію Криму Україні, сусідній з Румунією прозахідній демократичній державі, практично був заблокований доступ до енергетичних природних ресурсів на дні Чорного моря», - наголосив  румунський президент.

Йоханніс підтвердив також, що «в умовах регіональної нестабільності Румунія послідовно прагнутиме реалізувати свої зовнішньополітичні завдання з консолідації стратегічного партнерства з США і НАТО».

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що «Росією буде вжито заходів у відповідь на розміщення на території Румунії і Польщі елементів ПРО».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-