Польський суд арештував прокремлівського політика за шпигунство

Польський суд арештував прокремлівського політика за шпигунство

892
Ukrinform
У Польщі лідера проросійської партії "Зміна" Матеуша Піскорського, затриманого минулого тижня і звинуваченого у шпигунстві, арештовано судом на три місяці.

Про це повідомляє Gazeta Wyborcza

«Лідера прокремлівської партії заарештували на три місяці після 10-годинного таємного засідання суду. Офіційно відомо лише, що Піскорському було висунуто звинувачення у шпигунстві», - йдеться в публікації

Як повідомили в Агенції внутрішньої безпеки Польщі, з 2013 року до травня 2016 року Піскорський брав участь в "діяльності російської цивільної розвідки, спрямованої проти Польщі, приймаючи оперативні завдання з просування російських інтересів і маніпулювання настроями польського суспільства, отримуючи відповідну фінансування і нагороду".

В рамках цієї діяльності він мав створити політичну партію і товариства, фінансовані Російською федерацією. Ці організації покликані були до виконання "оперативних завдань, які викликали б антиукраїнські настрої в Польщі і поляризували українсько-польські відносини".

Піскорського також звинувачують в участі в якості спостерігача на так званому "референдумі" у Криму у березні 2014 року.

Піскорський у лютому 2015 року організовував виїзди "Зміни" до України і керував провокаціями її членів, що полягали у паплюженні пам’ятника Бандері і антиукраїнських написах польською мовою, які мали на меті показати, що так вважають поляки, які мешкають в Україні.

Звинувачення також заявило, що Піскорський перед затриманням готувався втекти з країни.

Члени партії "Зміна" вважають, що Піскорський став жертвою політичних репресій, тому що відкрито виступав проти присутності НАТО в Польщі.

Фото:JACEK WAJSZCZAK REPORTER

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-